Pojęcie menadżera

Listopad 8, 2007

Pojęcie menedżer pochodzi od angielskiego słowa manage – zarządzać, kierować i oznacza to osobę zarządzającą przedsiębiorstwem lub wydzielonym obszarem jego działalności. Od menedżera oczekuje się  nie tylko posiadania wiedzy merytorycznej oraz doświadczenia ale również umiejętności zarządzania ludźmi oraz  delegowania zadań. Jest to najistotniejsza umiejętność dobrego menedżera wymagająca posiadania tzw. inteligencji emocjonalnej.

Każdy  menedżer powinien nauczyć się  dokonywać przeglądu swoich kompetencji, dzięki temu będzie wiedział w czym jest dobry a nad czym musi jeszcze popracować.  Duży wachlarz umiejętności pozwoli mu odpowiednio reagować w każdej sytuacji społecznej, również konfliktowej , która w pracy menedżerskiej zdarza się bardzo nagminnie.
Istotnym detalem pracy menedżera jest konieczność ustawicznego kształcenia się  i poszerzania swoich kompetencji. W czasach gospodarki globalnej każdy zarządzający musi być przygotowany na ciągłe zmiany, musi posiadaną przez siebie wiedzę przystosowywać do zmieniających się warunków. Pracodawcy wymagają podnoszenia kwalifikacji od wszystkich menedżerów, dotyczy to również dyrektorów zarządzających, prezesów, dla których bycie na bieżąco z aktualnymi trendami jest niezwykle istotne. Na rynku istnieje ogrom różnych szkoleń, które pozwalają zdobyć konkretne umiejętności, np. szkolenia kompetencji. Każdy menedżer musi szkolić swoje kompetencje szczególnie z zakresu  sprawnego porozumiewania się i budowania relacji międzyludzkich.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s